Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2019. Március 15. 14:54, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Idén is megrendezik a Startup Safari Budapest fesztivált

Idén is megrendezik a Startup Safari Budapest fesztivált

Negyedik alkalommal rendezik meg idén a Startup Safari fesztivált Budapesten, a régió legnagyobb startup fesztiválját április 17. és 19. között - közölték a szervezők az MTI-vel.

A Startup Safari Budapest több mint 300 programmal várja a látogatókat, 100 helyszínen mintegy 5000 résztvevővel. Az érdeklődők helyszínről helyszínre vándorolva ismerkedhetnek meg a számukra érdekes cégekkel, szakmákkal, elsősorban az infokommunikációs szektor, a kreatívipar, a startup-kultúra, valamint az ezek köré csoportosuló üzleti szolgáltatások és társadalmi ügyek területéről.

A korábbi évekhez hasonlóan, idén is tematikus útvonalak segítik a tájékozódást, a főbb témák között megtalálható az oktatás jövője, a lifestyle, a design, a technológia és gasztronómia közötti kapcsolat, a mesterséges intelligencia, az ipar 4.0, a digitális marketing, a termékfejlesztés vagy éppen az automatizáció.

A tájékoztatás szerint az első Safarit 2012-ben Berlinben rendezték, Németországban több helyen is volt már, világszerte 25 városban, így például Rómát, Rigát vagy Sao Paulót. Ugyanakkor a legnagyobbra éppen Budapesten nőtt.

A Safarin nemcsak munkalehetőségek sora nyílik meg a karrierválasztás előtt állók számára, hanem három nap alatt számos értékes kapcsolatra tehetnek szert: a fesztiválra alapítók, szabadúszók, befektetők, vagy éppen a tudományos élet képviselői is kilátogatnak, és nemzetközileg ismert szakemberek is érkeznek Budapestre. A részt vevő cégek saját székhelyükön mutatják be működésüket.

A fesztivál részletes programja a http://www.budapest.startupsafari.com/ oldalon olvasható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.