Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2022. Április 02. 12:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Iraki embercsempészt ítéltek tizenegy év fegyházra Tatabányán

Iraki embercsempészt ítéltek tizenegy év fegyházra Tatabányán

Tíz hónap alatt száz embert juttatott illegálisan Nyugat-Európába egy embercsempész-hálózat, amelynek iraki vezetőjét első fokon 11 év fegyházra ítélte a Tatabányai Törvényszék

- tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t. Borbély Veronika helyettes sajtószóvivő közölte: a hálózathoz tartozott még egy egyiptomi, egy szír és öt magyar férfi. A bűnszervezet tagja volt legalább három, ismeretlenül maradt elkövető is, aki a migránsokat a menekülttáborokból irányította és egy budapesti hotelben fogadta őket.

Az iraki férfi szervezte és irányította a Bicskéről és Vámosszabadiból induló fuvarokat. A szállításért kapott pénzből fizette a szervezet tagjait, valamint az embercsempészéshez használt gépjárművek, autópálya-matricák és telefonok megvásárlását.

Az elkövetők 2015 júliusától 2016 májusáig legalább száz embert csempésztek Nyugat-Európába, és ezzel az iraki férfi több mint hatmillió forintra tett szert.

A Tatabányai Törvényszék a bűnszervezet irányítójára 11 év fegyházbüntetést szabott ki, és kimondta, hogy nem bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság a többi vádlottat is végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte.

Az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség