Városlista
2025. december 16, kedd - Etelka

Hírek

2019. Június 18. 07:39, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja

Ismét a névleges teljesítményen üzemel a paksi atomerőmű 2. blokkja, amelynek szombaton a turbinavédelem működése miatt egy turbinája kiesett - közölte honlapján az atomerőmű.

A tájékoztatás szerint a 2. blokk, amelyet még május 18-án állítottak le éves főjavításra, szombaton délután két órától már újra néveleges teljesítményén működött, azonban késő este csak egy turbinája üzemelt. A blokk vasárnap reggel hét órakor ismét elérte a névleges teljesítményt.

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) honlapján arról számolt be, a 100 megawattot meghaladó teljesítménycsökkenést egy automatikusan működésbe lépett villamosvédelem okozta a 3-as számú turbinagenerátor-rendszernél. A védelem megfelelően működött, a blokk teljesítménye már szombaton este elérte a 210 megawattot.

A blokkon végrehajtott leterhelés és a névleges teljesítményre hozás során a reaktor hűtése biztosított volt, a teljesítményváltoztatásokat a személyzet az előírások maradéktalan betartása mellett hajtotta végre, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nem volt - tájékoztattak.

Címkék: atom, atomerőmű, paks

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.

2025. December 15. 07:42, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a befagyasztott orosz devizatartalék lefoglalása és átadása Ukrajnának a háborúba való belépés közvetlen mozdulata

Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor a Mandiner Hotel Lentulai című műsorában vasárnap.