Hírek
2020. Január 20. 14:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Ismét nőtt a légszennyezettség

A magas szállópor-tartalom miatt ismét nőtt a légszennyezettség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn az MTI-vel azt közölte: kilenc településen kifogásolt volt a levegőminőség, ezek: Budapest, Eger, Kazincbarcika, Miskolc, Putnok, Sajószentpéter, Tatabánya, Tököl és Vác.
A meteorológia előrejelzés alapján a szélcsendes helyeken tovább romolhat a levegőminőség a következő napokban - tették hozzá.
Kiemelték: a fűtési szezonban a helytelen lakossági tüzelés a felelős az ország legtöbb településén a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) magas koncentrációjáért. A lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány oldalán (http://www.futsokosankampany.hu/) található.
Emellett a nagyvárosok levegőminőségét a közlekedés is meghatározza, így saját gépjármű használata helyett ajánlott előnyben részesíteni a tömegközlekedést - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása