Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2019. December 28. 09:04, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ismét tömve vannak a bevásárlóközpontok

Ismét tömve vannak a bevásárlóközpontok

Ismét tömve vannak a bevásárlóközpontok – írta a Magyar Nemzet szombaton.

Ugyan már vége a karácsonynak, nem csitul a kereskedelemben a beszerzési láz. Pénteken a többnapos szünet után kinyitottak a piacok és az áruházak, a tapasztalatok szerint az átlagosnál sokkal élénkebb a forgalom – közölte a lap.

A fogyasztók jelentős része ajándékok cseréje miatt keresi fel az üzleteket. Ilyenkor ez az egyik legerősebb motiváció, hiszen a hibásnak bizonyult vagy nem tetsző karácsonyi meglepetésekről csupán néhány napig lehet gondoskodni, és ritkább, hogy az érintettek januárra halasztják az ezzel kapcsolatos ügyintézést.

A másik ok, amely tömegeket vonz a plázákba, hogy megkezdődtek a szezonális leárazások: az évszakhoz vagy az ünnepekhez illő termékeket jelentős kedvezménnyel lehet megvásárolni.

Az élelmiszerüzletekben a szilveszteri beszerzések miatt várható élénk látogatottság – olvasható a Magyar Nemzetben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.