Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2020. Április 23. 06:25, csütörtök | Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Izrael szerint Irán műholdprogramja a ballisztikus rakétaprogram leplezését szolgálja

Izrael szerint Irán műholdprogramja a ballisztikus rakétaprogram leplezését szolgálja

Izrael szerdán elítélte Irán műholdfelbocsátási programját, mert az szerinte a nagy hatótávolságú ballisztikus rakétaprogram leplezését szolgálja, és Teherán elleni szankciókra szólított fel.

"Izrael határozottan elítéli az Egyesült Államok által terrorista szervezetnek tartott Iráni Forradalmi Gárda katonai műholdakkal végzett kísérleteit"- hangsúlyozta közleményében az izraeli külügyminisztérium.

A szerdai műholdindítás megszegte az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatát és Irán nemzetközi közösségnek tett kötelezettségvállalásait - állította az izraeli közlemény.

Izrael felszólította a nemzetközi közösséget, hogy további szankciókat léptessen életbe az iráni rezsimmel szemben annak érdekében, hogy elrettentse az ilyen veszélyes és tiltott lépésektől.

Az Iráni Forradalmi Gárda szerda reggel bejelentette, hogy Irán sikeresen pályára állított egy katonai műholdat a gárda megalakulásának 41. évfordulójának alkalmából.

Izrael és Irán között az 1979-es iszlám forradalom óta feszült a viszony, az Izrael-ellenesség az iszlám köztársaság külpolitikájának egyik alappillére. A teheráni vezetés nyíltan támogatja a Hezbollah libanoni radikális síita, valamint a palesztin Hamász és Iszlám Dzsihád nevű szélsőséges szervezeteket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.