Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2011. Augusztus 18. 14:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Új lehetőségek a vízi tömegközlekedésben

Új lehetőségek a vízi tömegközlekedésben

Bár a hetvenes években virágkorát élte a vízi tömegközlekedés, a szegedi hajóállomás ma már telefonon nem érhető el.

Spányik Gábor, a Mahart PassNave Személyhajózási Kft. ügyvezetője a Kossuth Rádiónak elmondta: Szegeden két hajó végez külön utakat, de meghirdetett menetrendjük nincs ezen a Tisza-szakaszon.

Uniós forrásból hamarosan új menetrend szerinti járatot indít a BKV a Dunán, amelyen már a jegyek és bérletek is érvényesek lesznek.

Nem csak a Dunán, hanem a Tiszán is rengeteg a még kiaknázatlan lehetőség. A gazdasági nehézségek miatt nagyon kevés hajó közlekedik a folyón. Egy szegedi vállalkozó elmondása szerint alig akad érdeklődő a járatokra.

A Mahart ugyanakkor nem mondott le a tiszai hajózásról. A társaság most a dunai menetrend szerinti közlekedésre koncentrál, de néhány éven belül szeretnének fejleszteni a Tiszán is. A két fő pont Szeged és Tokaj lehet – közölte Spányik Gábor.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: mahart

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.