Városlista
2025. szeptember 10, szerda - Nikolett, Hunor

Hírek

2012. Március 27. 14:19, kedd | Sport
Forrás: STOP / HavariaPress

Új rendszámot kapnak a sportautók

Új rendszámot kapnak a sportautók

Az autósport kifehérítése érdekében még az idén bevezetik a sportrendszámot, mert a magyar autóversenyzők eddig próba-, illetve külföldi rendszámot voltak kénytelenek használni a versenyeken, a különféle adók miatt.

A magyar autóversenyzők közül sokan próba-, illetve külföldi, főként szlovák rendszámmal vettek részt a versenyeken, mert a magyar rendszámokra súly-, valamint regisztrációs adót kellett fizetniük, ellenben a közúti forgalomban nem vehettek részt járműveikkel. Az autósport kifehérítése céljából ezért, még az idén bevezetik a sportrendszámot, amivel a közúti forgalomban továbbra sem vehetnek részt, de mentesültnek a fent említett adóktól. Minderről Gyulay Zsolt elnök-vezérigazgató számolt be a hétfő délelőtti sajtótájékoztatón, a Hungaroringen.

HavariaPress / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Sport

Magyar-portugál - Rossi: a világ egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk

Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan a világ egyik legerősebb csapatának tartja a portugált, ennek ellenére bízik abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érhet el a keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport

Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr

A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként

2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport

Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.