Hírek
2012. Március 21. 14:13, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Japán nem nézi tétlenül az észak-koreai rakétakísérletet
Japán óvatosságból rakétavédelmi rendszereket állít készenlétbe az április közepén várható észak-koreai műholdfellövés miatt – jelentette szerdán a japán média védelmi tisztségviselőkre hivatkozva.
Patriot-3 típusú rakétaelfogó rakétákat telepítenek Okinava és Isigaki szigetére, hogy megakadályozzák a műholdszállító rakéta esetleges becsapódását japáni területen – közölte Vatanabe Su védelmi miniszterhelyettes egy katonai akadémián tartott beszédében. Más, meg nem nevezett minisztériumi forrásokra hivatkozva pedig arról számolt be a japán média, hogy Aegis integrált haditengerészeti fegyverrendszerrel felszerelt rombolókat vezényelnek a Kelet-kínai-tengerre és a Japán-tengerre, megóvandó Tokiót abban az esetben, ha az észak-koreai rakéta letérne kijelölt pályájáról.
Phenjan március 16-án jelentette be, hogy Kim Ir Szen államalapító születésének 100. évfordulója alkalmából április 12. és 16. között a Földet megfigyelő műholdat bocsát fel.
Az ENSZ és az észak-koreai atomprogramról Phenjannal tárgyaló Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Japán és Dél-Korea egyaránt gyanítja, hogy Észak-Korea a műholdat a világűrbe juttató hordozórakétával valójában kísérletet akar végrehajtani ballisztikus rakétával. Észak-Korea nukleáris főtárgyalója pekingi látogatásán kedden közölte, hogy kormánya nem áll el szándékától.
1998 óta ez lesz a harmadik előre bejelentett műholdindítási kísérlet Észak-Korea részéről.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
