Hírek
2023. Szeptember 10. 08:51, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Joe Biden: az Egyesült Államok minden szükséges segítséget rendelkezésre bocsát a marokkói mentéshez
Az Egyesült Államok kormánya azon dolgozik, hogy gondoskodjon Marokkóban tartózkodó amerikai állampolgárok biztonságáról - közölte Joe Biden elnök szombaton a több mint ezer halálos áldozattal járó marokkói földrengésre reagálva.
Az elnök egyben megrendülését hangoztatta, és jelezte: az Egyesült Államok készen áll arra, hogy minden szükséges segítséget megadjon Marokkó számára.
Antony Blinken külügyminiszter közleményben fejezte ki részvétét és együttérzését az amerikai emberek nevében, valamint segítséget ígért.
Az amerikai szövetségi földtani intézet (US Geological Survey) értékelése szerint az Atlasz-hegységben bekövetkezett 6,8-as erősségű földrengés 120 éve a legsúlyosabb volt a marokkói térségben, de 1900 óta egyik sem volt 6-osnál erősebb.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
