Hírek
2012. Január 14. 06:55, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Jön a magyar kiberhadsereg

Nagy erőkkel dolgoznak a Honvédelmi Minisztériumban a honvédség kibervédelmi stratégiájának kidolgozásán – tudta meg a Magyar Nemzet.
A lap szombati számában szakértőkre hivatkozva arról ír, hogy a többi európai országhoz hasonlóan Magyarország kitettsége is jelentős a számítógépes támadásokkal szemben, ezért mielőbbi lépésekre van szükség (ezt egyébként a NATO is elvárja). A kormányzati gerinchálózat ugyan védett, de az infrastruktúra főként magáncégek kezében van, ők pedig „saját belátásuk szerint tudnak tenni vagy sem azok informatikai védelméért”.
A Magyar Nemzet felidézi, hogy hazánkban jelenleg is több állami hivatal foglalkozik az informatikai biztonsággal, de még nem lehet tudni, mikor és mely szervezet vagy szervezetek látják majd el a magyar kibertér védelmét. Mint ahogy az is nyitott kérdés, hogy ki finanszírozza majd egy úgynevezett kiberhadsereg (vagyis etikus hackerekből, számítógépes szakemberekből álló csapat és eszközpark) létrehozását, s honnan veszik majd a megfelelő szaktudású alkalmazottakat.
A lap információi szerint a nemzeti kibervédelmi stratégiák alkalmazkodni fognak az Egyesült Államok nemrég megjelent doktrínájához, mely szerint a kibertérből érkező támadások ugyanolyan agressziónak tekinthetők, mintha valaki a szárazföldről vagy a levegőből támadná meg az országot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.