Hírek
2012. Március 26. 14:05, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Újra fókuszban az európai válság
Minimális mozgásokkal indul a hét a részvény és nyersanyagpiacokon. A befektetők elsősorban a dollár gyengülésére figyelnek. Az amerikai deviza elsősorban a heti jegybanki kommentárokra vár.
A hongkongi tőzsdén lejtmenetbe kezdtek a pénzügyi részvények, ez akár rossz előjele is lehet a következő napok kereskedésének. A befektetők figyelme ismét könnyen az európai válság felé fordulhat, miután elképzelhető, hogy Spanyolországnak és Portugáliának további nemzetközi segítség kell. Közben a Welt am Sonntag azt írja, hogy Portugália hamarosan további 15 milliárd eurós nemzetközi segélyben részesülhet. Állítólag a trojka azt javasolja, hogy Portugália már áprilisban megkapja a következő hitelrészletet. A trojka úgy véli, hogy a költségvetési kiigazítás rendben halad, ugyanakkor a kedvezőtlen reálgazdasági helyzet miatt jelentősek a kockázatok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
