Hírek
2021. December 16. 17:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti
Két embercsempész ült a Mórahalmon balesetet szenvedő egyterűben

Két embercsempész ült abban az autóban, amely hétfőn éjszaka szenvedett balesetet Mórahalomnál, egyikük életét vesztette - tájékoztatta csütörtökön a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
Szabó Szilvia közölte, a rendőrség a december 13-án éjfél előtt Mórahalmon történt baleset áldozatainak azonosítása során megállapította, hogy az egyik elhunyt egy szerb férfi.
A nyomozás során beszerzett adatok szerint a két csempész Ásotthalom közelében vette fel a határsértőket, majd Szeged irányába indultak velük. A járművet a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján az a szerb állampolgár vezette, aki a balesetben a helyszínen meghalt. Rajta kívül hat illegális migráns vesztette életét. Társa és három határsértő megsérült - tudatta a százados.
A rendőrök az életben maradt szerb férfit elfogták, előállították és őrizetbe vették. Az ügyészségen embercsempészés bűntett elkövetésének gyanúja miatt kezdeményezik letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.