Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2021. Január 09. 09:53, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kevés az influenzás

Kevés az influenzás

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint december 28. és január 3. között 2200-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz

- közölte heti jelentésében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.

Azt írták, hogy az 53. héten sem a háziorvosok által, sem pedig kórházban ápolt betegektől levett mintákban nem találtak influenzavírust a laboratóriumi vizsgálatok során.

Az adatok szerint az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók 10,3 százaléka 0-14 éves, 37 százaléka 15-34 éves volt. A betegek 38,1 százaléka a 35-59 évesek korcsoportjából, 14,6 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Címkék: influenza

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség