Hírek
2015. Június 22. 07:14, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Klímakutató: egymilliárd ember szavára figyelniük kell a politikusoknak

Mika János éghajlatkutató szerint egymilliárd ember jelzése már érdemes arra, hogy a politikusok odafigyeljenek rá.
A szakértő az M1 aktuális csatornán beszélt erről vasárnap este, utalva Áder János köztársasági elnök csatlakozási felhívására az egymilliárd elektronikus aláírás összegyűjtését megcélozó kezdeményezéshez a párizsi klímacsúcs előtt.
Mika János szerint még mindig nem tudunk eleget az éghajlatváltozásról és nem cselekszünk eleget ellene.
Véleménye szerint egy sor intézkedés segít mérsékelni a klímaváltozás hatásait, és egyben lassítani a változást. Hozzátette, hogy a károsanyag-kibocsátás, vagy a fogyasztás visszafogása terén meg kell találni azokat a módokat, amelyek nem járnak automatikus életszínvonal romlással, de mégis segítenek mérsékelni a klímaváltozást.
Megjegyezte, hogy a szennyező anyagok a klímaváltozás mellett egy sor más környezeti ártalmat is okoznak, és arra is figyelmeztetett, hogy az energia-túlhasználat energiaszegénységhez vezet.
Emlékeztetett, hogy az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága már 2007-ben arra figyelmeztetett, hogy ha ilyen tempóban változik a klíma, akkor egynegyed milliárd-egymilliárd között lehet majd a környezeti menekültek száma, azoké, akik kimondottan a nem élhető éghajlat okán mennek el onnan ahol élnek.
A műsorban elhangzott az is, hogy Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára videóüzenetet küldött Magyarországnak az Áder János által elindított Élő Bolygónk klímavédelmi honlapon. Az ENSZ-főtitkár azt mondta: a decemberben Párizsban megrendezendő klímacsúcson a kormányoknak történelmi lehetőségük nyílik arra, hogy véglegesítsenek egy jelentőségteljes és egyetemes klímamegállapodást. Ban Ki Mun egyúttal köszönetet mondott Áder Jánosnak azért, hogy a magyar államfő az ENSZ világméretű klímavédelmi akciója keretében vezető szerepet vállalt az elektronikus aláírásgyűjtésben, ezzel is elősegítve a párizsi találkozó sikerét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása