Hírek
2019. Április 14. 08:16, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Kötelezővé tennék a mentőfelszerelés elhelyezést a vízibicikliken
Jogszabály-módosítást kezdeményez a Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) a Belügyminisztériumnál annak érdekében, hogy kötelező legyen mentőfelszereléssel ellátni a vízibicikliket
– közölte Molnár Gábor, a BFT munkaszervezetének igazgatója szombaton az MTI-vel.
Hozzátette: azt szeretnék elérni, hogy a vízibickliken legyen mentőpatkó vagy mentőgyűrű. A 300 vízijármű-kölcsönző kezelésében körülbelül 5 ezer vízibicikli van, amelyet kellemes időben naponta 50-100 ezer ember használ. 2017-ben hat, tavaly egy ember halt meg fulladás következtében ezek használatakor – tette hozzá.
A BFT a tragédiák megelőzéséért már tavaly elindította balesetmegelőzési programját, amely a területfejlesztési tanács honlapján (balatonregion.hu) olvasható.
A tanács tavaly ősszel bízta meg közbiztonsági testületét, hogy tekintse át három probléma – a nagyrendezvények miatti zajterhelés, a vízibiciklis balestek és az elektromos jetski-használat – jogi hátterét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Március 17. 07:04, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: a kormány "teljes szívvel áll Magyarország mellett"
2026. Március 16. 09:00, hétfő | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: március 15-e a szabadság és a magyarság egységének az ünnepe
2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld
Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része
A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.
