Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2021. Március 28. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Külön oltópontot alakít ki a várandós nőknek a Semmelweis Egyetem

Külön oltópontot alakít ki a várandós nőknek a Semmelweis Egyetem

Extra oltópontot hoz létre a várandós és szoptató kismamák számára a Semmelweis Egyetem.

A Semmelweis Egyetem azt közölte a honlapján, hogy a kismamák a második vagy a harmadik trimeszterben kaphatják meg az első vakcinát, az ismétlő oltást pedig a szülést követően.

A szoptató édesanyák az előírások szerint bármikor felvehetik az első oltást, majd öt héttel később az ismétlő vakcinát.

A várandósokat a háziorvosok és a nőgyógyászok utalhatják be az oltópontokra, a Semmelweis Egyetem szombattól extra oltópontot alakít ki számukra, ahol Merkely Béla rektor utasítása szerint soron kívül kapják meg a vakcinát.

Kiemelték, a Pfizer- és a Moderna-vakcinákkal már biztosan olthatók a kismamák, a várandós kérésére és kezelőorvosának kockázat-előny értékelése alapján.

Jelezték, hogy az oltás előfeltétele a vakcinainfo.gov.hu felületen való regisztráció.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.