Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2022. Június 25. 09:03, szombat | Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: police.hu

Leszerelték és letartóztatták a terhes nőt megerőszakolni akaró katonát

Leszerelték és letartóztatták a terhes nőt megerőszakolni akaró katonát

Elrendelte a letartóztatását a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa annak a férfinek, aki hétfőn megtámadott egy várandós nőt Miskolcon - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség pénteken az MTI-t.

A megalapozott gyanú szerint a katona június 20-án délután, Miskolcon egy várandós nőt követett, mögé lépett, lehúzta a földre, és fojtogatni kezdte. Behúzta a sértettet egy erdős részre és "szexuális cselekményt akart vele végezni", de a nőnek sikerült felhívnia a segélyhívó központot, ezért a férfi elmenekült - írták.

A nő több testtáján horzsolásos, könnyű sérüléseket szenvedett.

A nyomozó ügyészség szexuális erőszak bűntette miatt gyanúsítottként hallgatta ki a büntetlen előéletű - csak a szabálysértési nyilvántartásban szereplő - 35 éves férfit, aki tagadta a bűncselekmény elkövetését. A bíróság a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára elrendelte a férfi letartóztatását. A döntés ellen a gyanúsított fellebbezett.

A férfi önkéntes területvédelmi tartalékos katonai jogviszonyát csütörtökön megszüntették - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker

Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak