Hírek
2019. Március 06. 19:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Letöltendő börtönbüntetést kapott egy polgármestert zaklató férfi

Egy év tíz hónap börtönbüntetésre ítélt a Nagyatádi Járásbíróság nem jogerősen egy férfit, aki egy somogyi település polgármesterét zaklatta - tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék szóvivője az MTI-t szerdán.
Vadócz Attila elmondta: az 53 éves vádlott 2016. október 10-én a községben működő telephelynél ittas állapotban fenyegette meg a községvezetőt. Miközben azt mondta neki, hogy agyonveri, megöli, az ingatlan kerítését rángatta, kapuját leemelte.
Hozzátette, a bíróság a férfit személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatásban mondta ki bűnösnek. A büntetés kiszabásánál figyelembe vette, hogy többszörös visszaeső, zaklatás és erőszakos bűncselekmények miatt is volt már büntetve.
A szóvivő kitért arra, hogy a férfi azért követte el tettét, mert úgy gondolja, hogy többször a polgármester juttatta börtönbe.
Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és a védője felmentésért fellebbezett, ezért az ügy másodfokon a Kaposvári Törvényszéken folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.