Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2012. Április 03. 07:09, kedd | Külföld
Forrás: mno / MTI

Lezuhant a repülőgép, sokan meghaltak

Lezuhant a repülőgép, sokan meghaltak

Harmincegy ember meghalt, tizenkettő túlélte azt a légi szerencsétlenséget, amely hétfőn történt Oroszországban, Szibéria nyugati részén.

Az ATR-72 típusú utasszállító nem sokkal felszállás után zuhant le Tyumeny városától nem messze, Moszkvától több mint kétezer kilométerre keletre – jelentette az Interfax és az ITAR-TASZSZ hírügynökség.

A repülőgép egy másik szibériai városba, Szurgutba indult 39 utassal és négyfős személyzettel a fedélzetén.

A News.ru internetes oldal értesülése szerint a gép kényszerleszállást készült végrehajtani. Ezt látszik alátámasztani, hogy az utasszállító egy autóút mentén csapódott a földbe. Két darabba tört, és ennek köszönhető, hogy többen túlélték a balesetet. A személyzet minden tagja – a két pilóta és a két légi kísérő – életét vesztette.

A hatóságok előzetes feltételezése szerint a katasztrófát a repülőgép műszaki hibája vagy a pilóta tévedése okozhatta, de pontosabb okot egyelőre nem tudnak.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld

Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson

Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.

2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld

Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének

Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.

2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld

Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon

Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem