Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2012. Május 30. 14:11, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Magyarok tragédiája: vádat emeltek a gázoló ellen

Magyarok tragédiája: vádat emeltek a gázoló ellen

Vádat emelt a három magyar motorost halálra gázoló gépkocsi vezetője ellen a balesetet vizsgáló myslenicei ügyészség.

Az 58 éves Andrzej R. beismerte, hogy ő okozta a balesetet. A hatóságok az eljárás során ellenőrzik a vádlott vallomását, amelyben eszméletvesztésre hivatkozott.

Boguslawa Marcinkowska, a krakkói körzeti ügyészség szóvivője szerdán az MTI-nek elmondta, hogy a hatóságok a brit lakcímmel rendelkező lengyel vádlott három hónapos előzetes letartóztatását kérték a bíróságtól. Az ügyben a délutáni órákban születik döntés.

A vádirat szerint a személygépkocsi vezetője szándékosan szegte meg a közúti közlekedés biztonsági előírásait, mert egy dupla záróvonalas, egyenes útszakaszon tért át a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött a szabályosan közlekedő tízfős magyar motoros csoporttal. Mivel a balesetben három személy életét vesztette, a lengyel törvények szerint kiszabható büntetés maximális mértéke 8 év szabadságvesztés.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld

Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson

Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.

2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld

Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének

Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.

2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld

Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon

Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem