Hírek
2021. Május 26. 17:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarország jó úton halad a klímasemlegesség felé

Magyarország jó úton halad az Európai Unió által 2050-re kitűzött klímasemlegesség felé; a kormány klímastartégiája és akciótervei teljes összhangban vannak Brüsszel elvárásaival
- jelentette ki Steiner Attila az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára kedden a belga fővárosban tett szakmai látogatásán.
Steiner Attila az MTI-nek elmondta: az uniós tagállamok vezetőinek Brüsszelben zajló csúcstalálkozójának témája egyebek mellett a tagországok klímavédelmi célkitűzéseinek elérése volt.
Az államtitkár egyeztetéseket folytatott brüsszeli székhelyű érdekvédelmi szervezetekkel és Kadri Simson energiaügyekért felelős biztossal, akivel áttekintették a hagyományos energiapolitikai kérdéseket, illetve arról is tárgyaltak, hogyan lehetne a megújuló energia magyarországi elterjedtségét növelni.
Hozzátette: a találkozók megerősítették, hogy Magyarország jó irányban indult el és halad a klímasemlegesség elérése felé. Az ITM államtitkára emlékeztetett arra is, hogy Magyarország a kilencedik legjobb helyet érte el az EU-ban, amióta 32 százalékkal csökkentette szén-dioxid-kibocsátását az 1990-es referenciaértékhez képest.
Arról is beszámolt, hogy brüsszeli látogatása során egyeztetett például az elektromos autók uniós ernyőszervezetének, az atomenergia érdekvédelmi, illetve a BusinessEurope, az unió legnagyobb munkaadói egyesületének képviselőivel a fenntartható zöld technológiák finanszírozásáról. Mint mondta, az EU nagy reformra készül a klímaszabályozás kapcsán, és Magyarország szempontjából az a legfontosabb, hogy a zöld átmenet költségeit továbbra is a legerősebben szennyező nagyvállalatok állják és ne a polgárok.
"Nagy terhet jelentene az állampolgárok számára, ha például a lakóházak kibocsátását is bevonnák a kibocsátás-kereskedelmi rendszerbe, ezt mindenképpen el akarjuk kerülni" - hangsúlyozta Steiner Attila.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.