Hírek
2019. Február 21. 14:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarországon közel 36,3 ezer hektáron van gyümölcsös

Magyarországon 36,3 ezer hektáron termeltek gyümölcsöt 2017-ben, az Európai Unióban (EU) a vizsgált évben közel 1,3 millió hektár földterületet borítottak gyümölcsfák,
amelyek kétharmada Spanyolországban, Olaszországban és Lengyelországban koncentrálódott - közölte az unió statisztikai hivatala (Eurostat) csütörtökön.
A 2017-es adatokat összegző jelentés szerint a magyarországi gyümölcsösökben valamivel több, mint 25 ezer hektáron almafák találhatók, sárgabarack 5,4 ezer hektáron, őszibarack 3,5 hektáron, körte pedig 2,3 hektáron.
Az unió egészében a gyümölcsfákkal beültetett területek a közel 173 millió hektárt kitevő mezőgazdasági birtokok mintegy 1 százalékát foglalták el.
Az EU gyümölcsöseinek valamivel több, mint egyharmada, 37 százaléka almaültetvény volt, amelyek mintegy 473,5 ezer hektáron terültek el. A területek egyötödét, mintegy 20 százalékát narancsfák borították 255,5 ezer hektáron.
A fennmaradó területek 15 százalékán, 190,5 ezer hektáron őszibarackot, 11 százalékban, mintegy 139,6 ezer hektáron mandarint és kisebb citrusféléket termesztettek. A körtefák 100,4 ezer hektáron, a területek 8 százalékán nőttek. Sárgabarackfák az unió gyümölcsöseinek 8 százalékát kitevő 75,7 ezer hektárt borítottak, a citromligetek 60,1 ezer hektárt, az összes gyümölcsterület 5 százalékát foglalták el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.