Hírek
2017. Augusztus 29. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Már közel ezren kérték a magáncsődöt

Az adósságrendezési nyilvántartás szerint augusztus közepéig 980 eljárást kezdeményeztek a magáncsőd intézményének igénybevétele nyomán - írta keddi számában a Világgazdaság.
Az adósságrendezési eljárást kezdeményező adósok átlagosan 19 millió forintnyi adóssággal rendelkeznek.
Az illetékes bíróság eddig 175 esetben rendelte el jogerősen az adósságrendezést, 121 eljárásban pedig elutasította a kérelmet, vagy jogerősen megszüntette az eljárást.
Bíróságon kívüli megállapodás 27 esetben jött létre az adós és a hitelezők között, és további 388 ügyben zajlik ilyen megállapodás előkészítése.
Az adatokat Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára közölte képviselői kérdésre - olvasható a Világgazdaságban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.