Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2012. Május 25. 07:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Alig telt el egy hét a telefonadó elfogadását követően, máris módosítják a vonatkozó szabályokat.

A gazdasági bizottság által benyújtott módosítás értelmében a magánszemély után fizetendő 700, a cégek után fizetendő 2500 forintos adóplafon csak 2013-tól lenne érvényben. A telefonadóhoz Rogán Antal nyújtott módosító javaslatot- írja az mfor.hu.

Idén a magánszemélyekhez kapcsolódó számok után maximum 400, a vállalatok utáni hívószámokra pedig maximum 1400 forintot kellene fizetniük a távközlési cégeknek. A módosítás szerint a teszt-hívások mellett már a teszt-SMS-k is mentesülnének az adó hatálya alól, az adót pedig a telekomcégeknek az elfogadott törvényben foglalt tárgyhót követő hó 20. napja helyett egy hónappal későbbi határidővel, a tárgyhót követő második hónap 20-ig kellene kifizetniük.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.