Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2013. Március 15. 17:21, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Március 15. - Vona Gábor: a magyar történelem egy permanens szabadságharc

Március 15. - Vona Gábor: a magyar történelem egy permanens szabadságharc

A magyar történelem egy permanens szabadságharc, és aki ma a magyar szabadságért akar küzdeni, annak vissza kell adnia az embereknek az egyéni szabadságukat és munkahelyeket kell teremtenie - jelentette ki március 15-e alkalmából Vona Gábor, a Jobbik elnöke.

A Jobbik a szélsőséges időjárásra való tekintettel korábban lemondta ünnepi nagygyűlését, illetve az azt megelőző Kodály köröndi rendezvényét, azonban a párt országos elnöksége péntek délután a Batthyány-örökmécsesnél koszorúzással rótta le tiszteletét 1848-49-es példaképei előtt. A koszorúzáson részt vett Robert Winnicki, a Lengyel Nemzeti Mozgalom elnöke is.
Az eseményt követően Vona Gábor az MTI-nek úgy nyilatkozott: az elmúlt évtizedekben Magyarország "odáig süllyedt", hogy mára nemcsak a közösség, hanem az emberek egyéni szabadsága is veszélyben van és ezt is vissza kell szerezni.
A Jobbik elnöke szerint ehhez vissza kell adni az emberek szellemi és fizikai, egzisztenciális szabadságát. Előbbihez az egyének nemzeti büszkeségét kell erősíteni, utóbbihoz pedig jólétet, vagyis munkahelyeket kell teremteni és ez különösen nagy veszélyben van jelenleg - fogalmazott Vona Gábor.
Éppen ezért a Jobbik azt üzeni a kormánynak és minden politikai erőnek Magyarországon, hogy aki ma a magyar szabadságáért akar küzdeni, annak vissza kell adnia az embereknek az egyéni szabadságot és munkahelyeket kell teremtenie.

Címkék: március 15

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.