Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2018. December 24. 09:59, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Meghalt egy autó utasa, amely lovat gázolt Rédicsnél

Meghalt egy autó utasa, amely lovat gázolt Rédicsnél

Árokba csapódott járművével egy autós, miután lovat gázolt el Rédics közelében vasárnap este, utasa belehalt sérüléseibe.

A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapjának közlése szerint a baleset a 75-ös főút 67-es kilométerénél, Rédics közelében történt.

Egy személygépkocsi elgázolt egy lovat, a jármű pedig az ütközés következtében az árokba csapódott. Az autó utasát a tűzoltók feszítővágó segítségével szabadították ki, de az életét már nem lehetett megmenteni. A jármű vezetője könnyebb sérülést szenvedett.

A mentési munkálatok idejére a főút érintett szakaszát teljes szélességében lezárták.

Bán Kitti, a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI érdeklődésére elmondta: a ló gazdátlanul került a főútra.

Az MTI úgy tudja, hogy az állat az ütközés után elpusztult.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.