Hírek
2012. Április 03. 07:19, kedd |
Sport
Forrás: mno / MTI
Mélyaltatásban van a válogatott ökölvívó

Stabil az állapota, ám továbbra is mélyaltatásban tartják Dobrádi Zsoltot, a magyar ökölvívó-válogatott 52 kilós versenyzőjét, akit a budapesti Szent László-kórházban ápolnak agyhártyagyulladással.
Kovács László szövetségi kapitány hétfőn elmondta, hogy a keringése, légzése rendben van a KSI 21 éves bokszolójának, akit csütörtökön hajnalban szállítottak a tatai edzőtáborból a tatabányai kórházba, majd pénteken vitték a fővárosba.
„Szörnyű volt az egész eset. Zsolt napokkal előtte influenzaszerű tünetekre panaszkodott, orvoshoz küldtük, s szerdán már nem is volt láza, csak a feje fájt egy kicsit. Másnap hajnalban aztán Konkoly István edző figyelt fel arra, hogy valami nincs rendben. Zsolt kiment a fürdőbe, ám a vizet nem zárta el, s amikor kollégám átment hozzá, már nagyon rossz állapotban volt – mesélt az esetről a kapitány. – A vizsgálatok szerint errefelé nagyon ritka, C típusú, cseppfertőzés útján terjedő agyhártyagyulladása van Zsoltnak, amit valószínűleg a Tatán rendezett nemzetközi edzőtáborban külföldiektől szedhetett össze.”
Dobrádi nővére azt mondta: az orvosok szerint nagyon jó hír, hogy stabil Zsolt állapota, s hétfő délután, kora este lesznek meg a most elvégzett vizsgálatok eredményei. „Azt most még nem tudják, hogy az antibiotikumokra hogyan reagál majd Zsolt. Nagyon bízunk benne, hogy minden rendben lesz” – nyilatkozta Dobrádi testvére.
A magyar válogatott továbbra is Tatán készül a jövő pénteken kezdődő, trabzoni olimpiai kvalifikációs tornára, melyen Dobrádi az 52 kg-osok között szerepelt volna. Helyette Kalucza Norbert képviseli majd a magyar színeket ebben a súlycsoportban.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:49, péntek | Sport
KL-selejtező - Egygólos előnyben a Paks
A Paksi FC hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a szlovén NK Maribort a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 25. 07:43, péntek | Sport
Vizes vb - Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek csütörtöki döntőjében 15-13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
2025. Július 24. 07:26, csütörtök | Sport
Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.