Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2015. November 15. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

Merényletek Párizsban - Visegrádi külügyminiszterek: Európát, az európai embereket érte támadás

A visegrádi országok hivatalban lévő külügyminiszterei szerint Európát, az európai embereket érte támadás.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) szombati, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint erről Lubomír Zaorálek cseh, Miroslav Lajčák szlovák és Szijjártó Péter magyar külügyminiszter egyeztetett.

A tárcavezetők telefonon egyeztettek a kialakult helyzetről. Egyetértettek abban is, hogy az Európa déli szomszédságában kialakult instabilitás oda vezetett, hogy a terrorfenyegetettség minden eddiginél erőteljesebb lett Európában, és Európa biztonsága érdekében mindent meg kell tenni. A külpolitikai együttműködés során minden eddiginél nagyobb hangsúlyt kapnak a terrorizmus elleni regionális és globális fellépés kérdései - olvasható a KKM közleményében.

Lengyelországban október végén választásokat tartottak, az új kormány még nem alakult meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik