Hírek
2012. Július 05. 06:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mi lesz a bölcsődei korai fejlesztéssel?
Nincs külön nevesítve sem a köznevelési törvényben, sem a költségvetésben, hogy a bölcsődék végezhetnek korai fejlesztést. A Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete szerint nagy a baj - adta hírül az Inforádió.
Nem tudjuk, hogy január 1-től mi lesz a sérült gyerekekkel - a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Szűcs Viktória azért mondta ezt az InfoRádiónak, mert a köznevelési törvényben már nem szerepel, hogy a bölcsődék végezhetnek korai fejlesztést.
Márpedig ha ez nem szerepel benne, akkor értelemszerűen nincs hozzá 'financiális láb' sem, ezért a költségvetési törvény sem nevesíti, ez pedig hatalmas probléma, ami több ezer gyereket érinthet - tette hozzá.
Korábban ezt a közoktatási törvény rendezte, így a mindenkori költségvetési törvényben kiegészítő normatív támogatást tudtak az intézmények igénybe venni a korai fejlesztést igénylő gyerekek után.
Szűcs Viktória azonban kiemelte: a köznevelési törvény vitájába ezúttal nem vonták be őket, így utólag szembesültek a problémával.
A szakszervezet szerint, ha eltűnik a sajátos nevelési igényű gyermekek korai fejlesztésére igényelhető normatív támogatás, az önkormányzatok nem tudják kigazdálkodni a szükséges pénzt. Egyeztetni szeretnének az oktatási államtitkársággal.
Az InfoRádió megkereste a tárcát a szakszervezet véleménye miatt, de eddig nem kaptak választ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
