Hírek
2025. Május 08. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció
Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.
A kőbányai Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet - Kerkovits Gyula Szakrendelőben tartott sajtótájékoztatón az államtitkár elmondta: a fejlesztések nyomán lehetséges országosan, illetve régióban vagy településen keresni az - akár beutalóköteles - szakrendelések szabad időpontjai között.
Kiemelte: az EgészségAblak applikációt már több mint négymillióan töltötték le, és havonta 150 millió betegdokumentumot töltenek le róla.
Molnár Karolina hangsúlyozta: az EgészségAblak applikáció rendkívül hasznos, könnyen kezelhető és arra biztatott, mindenki éljen vele.
A helyettes államtitkár cáfolta, hogy ugyanabba az intézménybe egy időpontot akár több beteg is lefoglalhatna egyszerre.
Kőnig Róbert sebész, a betegtájékoztatás és a betegelégedettség fejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztos felhívta a figyelmet az EgészségAblak applikáció Egészség A-tól Z-ig funkciójára, amely röviden, szakszerűen ad tájékoztatást az emberi testről, a betegségekről, kezelésekről. Mint mondta, havonta mintegy 350 ezren olvassák az adatbázist.
Felhívta a figyelmet az applikáció betegelégedettségi kérdőívére, amelyet az ellátás után tölthetnek ki a betegek. Mint mondta, eddig több mint 900 ezer választ kaptak, feldolgozásuk folyamatos és ezek alapján alakítják az egészségügyi ellátást.
Révai Róbert, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet orvos-igazgatója, megbízott főigazgatója elmondta: náluk mintegy száz szakrendelés foglalható az applikáción keresztül.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.