Hírek
2012. Április 05. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nagy az érdeklődés a gyulai Földbank iránt

Az önkormányzat azért vezette be az újszerű föld-kezelési rendszert, hogy összehozzák az érdeklődő feleket, vagyis azokat, akik földet szeretnének szerezni és azokat, akik el- vagy kiadnák a sajátjukat.
Az alpolgármester azt mondta a Gazdasági Rádiónak, a cél az, hogy az elhanyagolt területeket is megfelelő módon, aktívan hasznosítsák, vagyis a városi tulajdonú földterületek, parcellák egységes kezelése, hasznosítása és bérbeadása, az elhanyagolt zártkertek és hobbitelkek művelésbe vonása, szociális alapú hasznosítása. A földbank a mezőgazdasági tevékenységre alapított Gyulai Mezőgazdasági-Városfejlesztési Kft. keretein belül működik, a társaságot az önkormányzat januárban alapította.
Alt Norbert szerint a programban az önkormányzat területei is benne vannak, a kezdeményezés ezeket is segít egységesen kezelni és szociális alapon hasznosítani.A földbank közvetítő szerepet is vállal bérlők és a bérbeadók, eladók és vevők között, egyelőre helyi szinten, később a város környéki településekre is kiterjesztené tevékenységét.
A rendszer indulása nagy érdeklődést váltott ki a lakosság részéről, kisebb földterületekkel rendelkező tulajdonosok érdeklődtek, valamint idős emberek, akik nem tudják karban tartani zártkertjeiket.A földtulajdonos csak kezelésbe adja a földjét, amiért térítést nem kap, azonban tulajdonjoga megmarad.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.