Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2017. Április 14. 07:52, péntek | Külföld
Forrás: mti

Negyedszázada nem volt ennyire kiélezett a helyzet a Koreai-félszigeten

Negyedszázada nem volt ennyire kiélezett a helyzet a Koreai-félszigeten

Az ELTE Korea-tanszékének vezetője szerint 1993-94 óta nem volt ennyire kiélezett a helyzet a Koreai-félszigeten, mint napjainkban.

Csoma Mózes az M1 aktuális csatorna csütörtök esti adásában arról beszélt: Észak-Korea "a saját logikája szerint nagyon pontosan és nagyon kiszámíthatóan" teszi lépéseit, célja pedig az, hogy ne hatoldalú, hanem az Egyesült Államokkal folytatott tárgyalásokon rendezzék a vitás kérdéseket.

Megjegyezte, a phenjani vezetés "nagyon nagy mestere annak, hogy a végletekig fokozza a feszültséget", majd megállapodást kössön, mint tette ezt negyedszázada, Jimmy Carter volt amerikai elnök közvetítésével. Pedig akkor már sokan azt gondolták, hogy "a második koreai háború küszöbén" áll a világ - fűzte hozzá a szakértő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.