Hírek
2021. Április 06. 08:00, kedd |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Nem fogja blokkolni a Twittert az orosz médiahatóság
Május 15-ig meghosszabbította a fotók és videók forgalmának lassítását a Twitteren az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor), ugyanakkor közölte, hogy nem tér át a hozzáférés teljes blokkolására,
mert a közösségi mikroblog-szolgáltató változtatott oroszországi moderálásának alapelvein és sebességén.
A Twitter hétfőn közölte, hogy április 1-jén "konstruktív párbeszédet" folytatott a Roszkomnadzorral a törvénytelen tartalmak közös eltávolításáról. A cég leszögezte, hogy nem tolerálja a gyermekek szexuális kizsákmányolását, szabályaival ellentétesnek minősítette az öngyilkosságra és az önkárosításra való ösztönzést és megfogadta, hogy nem engedi meg szolgáltatásának felhasználását az orosz törvényekkel ellentétes célokra.
Az orosz hatóság hétfői közleménye szerint meghosszabbította a kifogásolt tartalmak törlésére adott időt, ezt követően pedig meg fogja szüntetni a korlátozást. A Roszkomnadzor március 16-án figyelmeztette a Twittert, hogy blokkolni fogja a szolgáltatásához való oroszországi hozzáférést, ha egy hónapon belül nem távolítja el a kifogásolt tartalmakat.
A hatóság március 10-től lassította le a fotók és videók forgalmát, arra hivatkozva, hogy az amerikai szolgáltató 2017 óta nem teljesíti az arra vonatkozó kérését, hogy távolítsa el az öngyilkosságra buzdító, valamint gyerekpornográfiát tartalmazó és a kábítószerek fogyasztásához tanácsokat adó anyagokat. A Roszkomnadzor 3168 bejegyzés ellen emelt kifogást, ezek közül a Twitter március 10. óta mintegy 1900-at eltávolított.
A Twitterre az elmúlt hetekben meghozott három bírósági ítélet 8,9 millió rubel (csaknem 36 millió forint) bírságot rótt ki, amiért a cég nem volt hajlandó eltávolítani a fiatalkorúakat nem engedélyezett tüntetésen való részvételre buzdító bejegyzéseket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
