Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2011. Október 14. 14:21, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Nem láthatjuk az új jegesmedvelányt

Nem láthatjuk az új jegesmedvelányt

Megérkezett a Fővárosi Állat- és Növénykertbe Tania, a Schönbrunni Állatkert jegesmedvéje. Az állatot egyelőre nem láthatja a közönség.

Tania a fővárosi intézményben élő hím medve, Vitus párja lehet, amennyiben az állatok jól kijönnek egymással. A korábban itt élt nőstény nemrég a dán állatkertbe költözött, azóta kereste a budapesti állatkert az utódját.

Hanga Zoltán, az állatkert szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a jegesmedvéket össze kell szoktatni, mielőtt közös kifutóba kerülhetnek, és a látogatók is megismerhetik őket. Ez a folyamat néhány napot, de akár néhány hetet is igénybe vehet. Az új lakó bemutatkozásáról tájékoztatni fogják a közönséget.

Az átköltöztetés az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének projektjeként, az európai állományfenntartó tenyésztési program keretében valósult meg.

A Schönbrunni Állatkert jelenleg jegesmedve nélkül maradt, a kifutót így lebontják. Az új, 1700 négyzetméteres kifutó 2014-re készül el. (rá)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség