Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2013. Január 11. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok

Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok

A Magyar Nemzet információi szerint nem lesz 13. havi nyugdíj. A lap a kormány terveit ismerő forrásra hivatkozva azt írja, hogy a kabinet a nyugdíjak reálértékének megőrzésére tett ígéretet, és ezt meg is tartotta, de az is elképzelhető, hogy ennél többre is futja majd, vagyis amennyiben a gazdaság állapota ezt lehetővé teszi, egyszeri kompenzációt kaphatnak év végén a nyugdíjasok.

Azt azonban határozottan cáfolta a forrás, hogy ezzel a 13. havi nyugdíj rendszerét állítanák vissza. A meg nem nevezett forrás mindezt azután közölte, hogy az Index azt írta, a kormány a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetését fontolgatja. Az internetes lap szerint a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése abban térhet el az MSZP által korábban alkalmazott rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami kafetériaelemek valamelyikén, például Szép-kártyán vagy Erzsébet-utalványon keresztül kapnák meg a nyugdíjasok.

Címkék: juttatás, nyugdíj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.