Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2016. December 18. 09:00, vasárnap | Sport
Forrás: mti - fotó: mkksz.hu

Nemzetközi szövetségnél folytatja a magyar kajak-kenu kapitány

Nemzetközi szövetségnél folytatja a magyar kajak-kenu kapitány

Storcz Botondot beválasztották a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) sprint bizottságába.

A háromszoros olimpiai bajnoknak - aki az elmúlt nyolc évben a magyar kajak-kenu válogatottat irányította - így a következő ötkarikás ciklusban komoly befolyása lesz a többi között a gyorsasági szakág versenyrendszerének kialakítására.

A magyar szövetség (MKKSZ) - amint az a szombati hírleveléből kiderül - még a sportág őszi nemzetközi tisztújító kongresszusa előtt jelölte tagnak a nagy tapasztalatokkal rendelkező szakembert, akit a bakui közgyűlés után választottak az ICF legfontosabb bizottságába.

"Nagyon örülök, hogy bekerültem a bizottságba. Eddig ICF-alelnökként Vaskuti István tudta képviselni a legmagasabb szinten a magyar kajak-kenu sportot a nemzetközi szövetségnél, fontos, hogy általam a továbbiakban is jelen leszünk a gyorsasági szakágat befolyásoló javaslatok előkészítésében. Úgy érzem, az ötfős bizottság tagjaként rengeteget fogok tudni tenni a magyar érdekekért a számunkra fontosabb olimpiai szakágban" - mondta megválasztásával kapcsolatban Storcz Botond.

Az MKKSZ tájékoztatása kitér arra is, hogy a felnőtt válogatott december végén leköszönő vezetőedzője már hónapokkal ezelőtt jelezte a hazai szövetség vezetőinek, hogy érdekli a nemzetközi sportdiplomácia, ezért jelölték tagnak. A bizottságot az elmúlt négy évhez hasonlóan továbbra is a kanadai Frank Garner vezeti majd, aki tagja az ICF elnökségének és végrehajtó bizottságának is.

"A saját sikeremen túl azt tartom a legfontosabbnak, hogy így a kajak-kenuban nagyhatalomnak számító Magyarországnak továbbra is erős képviselete marad az ICF-en belül, ami mindenképpen közös sportdiplomáciai siker" - tette hozzá a kajakosként háromszoros olimpiai bajnok sportvezető, aki nem nyújtott be pályázatot a szövetségi kapitányi posztra, és az elmúlt napokban többször beszélt arról, hogy bár januártól már nem lesz a gyorsasági válogatott vezetője, itthon is folytatná a munkát a sportág berkein belül.

Nem Storcz Botond az egyetlen magyar, aki bizottsági tisztséget tölthet be az ICF-nél a következő négy évben. A többszörös gyorsasági és sárkányhajó világbajnok Patyi Melinda a sárkányhajó bizottság tagjaként dolgozhat a következő négy évben. Toman József, a felnőtt válogatott keretorvosa pedig az ICF orvosi- és doppingellenes bizottságának teljes jogú tagja lett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Sport

Magyar-portugál - Rossi: a világ egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk

Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan a világ egyik legerősebb csapatának tartja a portugált, ennek ellenére bízik abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érhet el a keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport

Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr

A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként

2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport

Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.