Hírek
2015. Augusztus 16. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: az ipar és a szolgáltató szektor jól teljesített az első fél évben

Az ipar és a szolgáltató szektor számos területe jól teljesített az első fél évben tavalyhoz képest, a mezőgazdaság teljesítménye viszont elmaradt az előző évitől.
Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.
A bruttó hazai termék tavalyihoz képest 3,1 százalékos első félévi növekedésével kapcsolatban az államtitkár kiemelte, hogy ehhez hozzájárult a jelentős külkereskedelmi többlet is.
Az első félévben az export 4,3 milliárd euróval több volt, mint az import, és az exporttöbblet 1,1 milliárddal haladja meg a tavalyi hasonló időszakit - mondta.
Az uniós forrásokból megvalósuló beruházások is növelik a GDP-t - hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.