Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2011. Október 25. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közli, hogy azok a civil kedvezményezettek, amelyek 2010-ben 1 százalékos támogatásban részesültek, kötelesek az összeg felhasználásáról szóló 10KOZ közleményt 2011. november 2-ig benyújtani.

A civil kedvezményezetteknek a 2008. rendelkező évtől kell elektronikus közleményben elszámolniuk a részükre kiutalt személyi jövedelemadó 1 százalékának felhasználásáról. Ezért nemcsak azoknak a civil szervezeteknek kell benyújtaniuk a 10KOZ közleményt, amelyek 2010-ben részesültek 1 százalékos összegben, hanem azoknak is, amelyek a 2009-ben tartalékolt 1 százalékos összeget 2011-ben felhasználták, vagy tovább kívánják azt tartalékolni.

A 10KOZ közleményt legkésőbb 2011. november 2-ig kizárólag elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül kell megküldeni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részére. A közleményben az adatoknak nem csupán összegszerűen kell szerepelniük, hanem abban az 1 százalékos összeg felhasználásának módját szövegesen is ismertetni kell.

Ha a civil kedvezményezett a közleményt nem nyújtja be, vagy abban hibás adatokat közöl, akkor az adóhatóság először felszólítja a szervezetet a közlemény pótlására. Ha a civil kedvezményezett ennek sem tesz eleget, a NAV határozattal egy évre kizárja az 1 százalékos felajánlásokból történő részesedésből. Ezen túl a 10KOZ közlemény benyújtását elmulasztó, vagy azt hibás adattartalommal benyújtó civil szervezetek 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírsággal is sújthatók. További részletes információkat talál az állami adóhatóság internetes honlapján (http://www.apeh.hu/szja1_1/tajekoz/taj_111013.html).

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.