Hírek
2016. Július 20. 07:41, szerda |
Sport
Forrás: mti
Nyilvánosan keresnek edzőt a belga labdarúgó-válogatott élére

Nyilvános, internetes hirdetésben keres szövetségi kapitányt a Belga Labdarúgó Szövetség (KBVB), a jelöltek között állítólag az olasz Marcello Lippi is ott van.
A KBVB pénteken bontott szerződést Marc Wilmots kapitánnyal, aki 2012 óta irányította a válogatottat. A favoritok között számon tartott belgák a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar csapatot búcsúztatták, de a negyeddöntőben kikaptak Walestől és kiestek.
A Derniére Heure című lap keddi számában megjelent, hogy az olasz Marcello Lippi is a jelöltek között van. Az olasz válogatottal 2006-ban világbajnoki címet nyert Lippi legutóbb a kínai Kuangcsou Evergrande együttesénél dolgozott, de 2014 novemberében bejelentette, hogy visszavonul az edzőségtől. Később néhány hónapig technikai igazgatóként tevékenykedett az ázsiai klubnál, majd távozott. Idén májusban bejelentették, hogy nyártól hazája válogatottjának technikai igazgatója lesz, de a kinevezése végül összeférhetetlenségre hivatkozva elmaradt, mert a fia, Davide Lippi játékos-ügynökként tevékenykedik.
A francia nyelvű lap cikke megjegyzi, hogy a korábbi remek eredményei egyértelműen Lippi mellett szólnak, de az életkora (68 év) miatt mégsem biztos, hogy ő lesz a befutó, mert kérdéses, mennyire motiválja a feladat, és egyáltalán vissza akar-e térni az edzői pályára.
Mint írják, az olasz tréner nem a KBVB honlapján megjelent álláshirdetésre jelentkezett, hanem ajánlották őt a szövetségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Sport
Magyar-portugál - Rossi: a világ egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk
Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan a világ egyik legerősebb csapatának tartja a portugált, ennek ellenére bízik abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érhet el a keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport
Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr
A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként
2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport
Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.