Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2013. Február 01. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Offshore-számlák után kutat a hírszerzés

Offshore-számlák után kutat a hírszerzés

Az Információs Hivatal is segíti a kormány törekvését, hogy visszaszerezze a Svájcba menekített offshore-vagyont – közölte a Heti Válasz internetes kiadása, amelyről a Magyar Nemzet számol be. A cikk egy múlt héten Lázár Jánossal lefolytatott sajtóbeszélgetésre hivatkozik, ahol a polgári hírszerzést felügyelő miniszter hozzátette: a szervezet birtokába olyan információ került, amely alapján sikerrel kérhetik a bankoktól a magyar adókerülők bankszámláinak listáját.

A portál emlékeztet arra, hogy nem Magyarország az egyetlen, amely titkosszolgálati segítséggel gyakorol nyomást az alpesi ország pénzintézeteire. Az utóbbi években ugyanis többször bebizonyosodott, a bankok valójában bűnsegédként működnek közre az adócsalásokban. A legnagyobb támadást az Egyesült Államok indította a banktitok ellen, aminek következtében Svájc kidolgozta az úgynevezett Rubik-tervet. Ennek lényege, hogy az anonimitás megőrzésének fejében Svájc nemcsak egy korábbi reguláció értelmében, a betétek kamatai után fizet a megrövidített államoknak, hanem akár a teljes kimenekített tőke után kell adót fizetnie.

Ausztria és Nagy-Britannia már megkötötte a maga Rubik-egyezményét Svájccal, a parlamenti választás előtt álló Németországban viszont még belpolitikai viharok odázzák el a szerződés véglegesítését – írja a Heti Válasz. Észak-Rajna–Vesztfália ugyanis szert tett egy adatbázisra, amelyen ezernél is több adócsaló nevét és bankszámláikat tartalmazza. Amennyiben a tartománynak sikerül velük leszámolni, az számukra nagyobb erkölcsi, politikai és pénzügyi sikerrel kecsegtet, mint az államszintű megoldás.

Címkék: Gazdaság-adózás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál

A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld

Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel

Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.