Hírek
2024. December 19. 08:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor szerint hatalmas sikerekkel záruló félév volt az elnökség

Hatalmas sikerrel záruló félévnek minősítette Magyarország európai uniós elnökségét Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Brüsszelben.
A kormányfő az Európai Unió és a nyugat-balkáni országok csúcstalálkozóján adott sajtónyilatkozatában elmondta, rá kell ütni a pecsétet az elmúlt fél évben végzett munkára.
Mint mondta, minden nyugat-balkáni ország előrement, van, aki hétmérföldes csizmával lépett előre.
"Nincs olyan ország, amelyik ne élvezte volna a munkánk előnyét, és ha ideszámítom a schengeni térséget is, akkor pedig ez egy hatalmas sikerekkel záruló félév"
- szögezte le Orbán Viktor, hozzátéve: most csak annyi kell, hogy ráüssük a pecsétet, és azt mondjuk, hogy jó mulatság, férfimunka volt.
A miniszterelnök a magyar gazdaság állapotával kapcsolatban azt mondta, 2010-hez mérjük magunkat.
Mint mondta,
mindig a 2010 előtti teljesítményt vetik össze a mostanival, "és azt látjuk, hogy ez egy egész más, sokkal modernebb ország lett, és ennek örülünk".
A kérdésre, hogy szerinte rendben van-e a gazdaság, azt felelte, hogy az "sosincs rendben, a gazdaság egy olyan bicikli, amit mindig tekerni kell, másképp eldől".
Az ukrán gázvezetékkel kapcsolatos kérdésre, illetve arra, mit tervez a magyar kormány, a miniszterelnök azt mondta, dolgoznak rajta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld
Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!
Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.
2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról
Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt
A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!