Hírek
2012. Április 19. 14:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Országonként is más a gyorséttermi ételek sótartalma
Gyakran magas és országonként is változik a gyorséttermi ételek sótartalma – állapították meg egy nemzetközi felmérésben.
A Canadian Medical Association Journal című szakfolyóiratban ismertetett felmérést hat országban, Kanadában, az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Ausztráliában és Új-Zélandon folytatták le. Elizabeth Dunford kutatásvezető elmondta, hogy az ételek sótartalma jelentősen különbözött, egyrészt az étel típusa miatt, de étteremlánconként, sőt országonként is.
A McDonald’s csirkefalatkái például adagonként 1,7 gramm sót (680 milligramm nátriumot) tartalmaztak Kanadában, és 1,5 grammot az Egyesült Államokban, míg Nagy-Britanniában csak 0,6 grammot. A többi három országban a két szélső érték között volt a csirkefalatok sótartalma. A tanulmány szerzői úgy vélik, hogy szerepe lehet az eredmény alakulásában a brit egészségügyi kormányzat igyekezetének is, amellyel csökkenteni kívánja a lakosság sófogyasztását.
A gyorsétteremlánc szóvivője a tanulmány hiányosságaként említette, hogy 2010-es adatokat tartalmaz. „Azóta már 10 százalékkal csökkentettük a sótartalmat az Egyesült Államokban kínált csirkemenüink többségében, legutóbb éppen a csirkefalatokban” – mondta. Becslések szerint az amerikaiak sófogyasztásának mintegy négyötöde nem az ételek utósózásából származik, hanem az élelmiszeripar által gyártott kész ételekből.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
