Hírek
2020. Április 07. 12:00, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Országos tiszti főorvos: Egyre nagyobb az esély a koronavírus-megfertőződésre

Budapest góccá válhat, ha nem tartják be a korlátozásokat - írja a hirado.hu az operatív törzs keddi sajtótájékoztatója után.
Egyre nagyobb az esély a megfertőződésre
„Gyászos nap után vagyunk, kilencen haltak meg az elmúlt 24 órában. Így már 47-en hunytak el a koronavírus szövődményeinek következtében” – kezdte Müller Cecília országos tiszti főorvos az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóját.
Kitért rá, hogy emelkedett a fertőzöttek száma, de egyúttal több gyógyult hagyhatta el a kórházakat. A mintavételek és laboratóriumi vizsgálatok száma is emelkedik.
„A fertőződés terjedése miatt egyre nagyobb veszélyben van mindenki, egyre nagyobb az esély arra, hogy megbetegedjen, illetve tovább adja a betegséget. Ezért fokozottan tartsuk be a korábban életbe lépett rendszabályokat, korlátozó intézkedéseket. A fertőződés útjának elvágása a cél” – hangsúlyozta.
Budapest helyzetére külön is felhívta a figyelmet az országos tiszti főorvos, mert mint mondta, egyértelműen a fővárosra koncentrálódik a fertőzöttek tömege. Ha Pest megyét is belevesszük az összes beteg több mint 60 százaléka itt található.
A vírus azonban az egész országban jelen van, mindenhonnan regisztráltak fertőzöttet – emelte ki.
Újabb kórházak kapnak védőeszközöket
Kiss Róbert alezredes a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy a kormány jelentős összeget, 663 milliárd forint keretet különített el a járvány elleni védekezésre. Ennek keretében érkeznek védőeszközök Magyarországra.
Az egészségügyi eszközökből pedig a kinevezett kórházparancsnokok készletezései alapján kapnak a kórházak. Kedden újabb kilenc kórházba jutnak el védőeszközöket, köztük sebészeti szájmaszkok, orvosi maszkok, védőruházatok és védőszemüvegek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.