Hírek
2012. Január 03. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Orvosok után mehetnek a pékek is?

Nyilvánvalóan a nagyobb kereset reményében távoznak külföldre a pékek, elsősorban a Nyugat-Dunántúlról mennek ki Ausztriába – jelentette ki Werli József, a Magyar Pékszövetség főtitkára a köztévé egyik műsorában.
Elsősorban Ausztria csábítja el pékjeinket, az ágazat jövedelmezősége itthon évek óta nagyon alacsony. A Magyar Pékszövetség főtitkára elmondta: a sütőipar jövedelmezősége évek óta nagyon alacsony, olyan szintű bérfejlesztést nem tud a szakma végrehajtani, ami arányban lenne az elvégzett munka nehézségével, körülményeivel. Problémát jelent az is, hogy a vállalkozók nem tudnak versenyezni a hipermarketek áraival.
Felhívta a figyelmet arra, hogy az újabb üzemanyagár-emelés miatt nő a pékek költsége, és miután többségük maga szállítja ki a termékét, ez várhatóan azt eredményezi, hogy drágul majd a kenyér. Az emelkedő bérek és bérterhek, az importalapanyagok drágulása ugyancsak erősíti ezt a folyamatot. Hozzátette: nő a búza felvásárlási ára is, ami megmozgathatja a lisztárakat is.
Beszélt arról is: segítséget jelentene az ágazatnak, ha a nagy láncok önköltségi szabályzatát hozzáigazítanák a valósághoz, másfelől el kellene érni, hogy a vállalkozások minél több szakbolttal rendelkezzenek - adta hírül a köztévé.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.