Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2018. Június 12. 07:17, kedd | Külföld
Forrás: mti

Összeütközött két hajó a Volgán, többen meghalta

Összeütközött két hajó a Volgán, többen meghalta

Összeütközött egy katamarán sétahajó egy uszállyal hétfő este a Volga folyón, Volgográdnál, a balesetben legalább tíz ember életét vesztette, egy pedig eltűnt.

A tizenkét személyes katamaránon tizenhatan tartózkodtak. A vizsgálat megállapította, hogy járművön nem voltak mentőmellények.

Az eltűnt utas felkutatásában a vízi rendőrség egységei és búvárok is részt vesznek.

A sétahajó öt kimentett utasa közül hármat lehűlés miatt, illetve zúzódásokkal kórházba kellett szállítani. Az áldozatok - hét nő és három férfi - valamennyien orosz állampolgárok voltak.

A két jármű helyi idő szerint este 10 órakor, a parttól 250 méternyire ütközött egymásnak. A baleset ügyében eljárás indult a vízi közlekedés szabályainak megsértése címén.

Fotón: a Volga - (pixabay)

Címkék: ütközés, baleset, hajó, volga

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld

Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon

Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.

2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld

Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson

Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.

2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld

Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe

Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának