Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2020. Január 28. 08:34, kedd | Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Ötvenen megpróbálták áttörni a határkerítést Röszkénél – lövések dördültek

Ötvenen megpróbálták áttörni a határkerítést Röszkénél – lövések dördültek

Körülbelül ötven ember megpróbálta áttörni a határkerítést kedd reggel Röszkénél - értesült az M1.

Az M1 helyszíni tudósítója szerint a rendőrök figyelmeztető lövést is leadtak, hogy megakadályozzák az áttörést.

A migránsok egy része átjutott, másokat elfogtak, a többségük azonban maradt Szerbiában.

A rendőrök a környéken ellenőrzőpontokat állítottak fel, és minden járművet megállítanak. A tudósító szerint erre azért volt szükség, mert a migránsok a "szélrózsa minden irányába" szétfutottak.

Figyelmeztető lövéseket adtak le

Egy nagyobb migránscsoport megpróbált jogellenesen Magyarország területére bejutni, a rendőrök megakadályozták őket; a szolgálatban lévő fegyveres biztonsági őr több figyelmeztető lövést adott le - közölte a rendőrség kedd reggel a honlapján.

Címkék: migráns, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.