Hírek
2016. Szeptember 12. 07:40, hétfő |
Sport
Forrás: mti
Paralimpia 2016 - Pap Bianka bronzérmes 200 méter vegyesen

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka bronzérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban a riói paralimpia vasárnapi versenynapján.
A Vasas 16 éves, paralimpiai újonc sportolója egy nappal korábban 100 méter háton ezüstérmes lett. Akárcsak akkor, a győzelmet most is az új-zélandi Sophie Pascoe szerezte meg.
Pap Bianka a délelőtti előfutamból a hetedik idővel került a nyolcas döntőbe, ennek megfelelően az egyes pályán úszott a fináléban. Jól kezdett, az 50 méter pillangó után hatodikként fordult, majd jött kedvence, a hát, amelyen feljött a negyedik helyre. Mellen aztán tovább javított, már az élcsoport tagja volt, s az utolsó hosszra harmadikként fordult. Gyorson is remekül tempózott, s a jutalma egy újabb érem lett.
"Hihetetlen számomra, hogy már két érmet szereztem, próbálom felfogni, de szerintem ez nem mostanában fog sikerülni - nyilatkozott szerényen a szigetvári születésű Pap Bianka. - A reggeli futamomat kicsit elrontottam, mert nagyon fáradt voltam, a tegnapi verseny után alig tudtam aludni. Estére azonban edzőm, Szabó Álmos, a masszőrünk és a társaim segítségével sikerült összeszednem magam. Az egyes pályán mentem, amit surranópályának is hívnak, erről már többen nyertek olimpiai aranyat. Bár én sem látom a többieket, nem is figyeltem rájuk, ők sem láttak engem."
Hozzátette: 2:31.46 perces eredménye új egyéni csúcs.
Pap Biankáé a magyar küldöttség harmadik dobogós helye az uszodában, s a negyedik érme Rióban, két ezüst mellett a második bronz.
Eredmény:
úszás:
női 200 m vegyes (S10), paralimpiai bajnok:
-------------------------------------------
Sophie Pascoe (Új-Zéland) 2:24.90 p
2. Aurelia Rivard (Kanada) 2:30.03
3. PAP BIANKA 2:31.46
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:49, péntek | Sport
KL-selejtező - Egygólos előnyben a Paks
A Paksi FC hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a szlovén NK Maribort a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 25. 07:43, péntek | Sport
Vizes vb - Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek csütörtöki döntőjében 15-13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
2025. Július 24. 07:26, csütörtök | Sport
Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.