Hírek
2018. December 10. 09:48, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Pénzhamisítás miatt letartóztattak négy dombegyházi férfit

Letartóztatott a Békéscsabai Járásbíróság négy dombegyházi férfit, akik novemberben hamis papírpénzeket készítettek, majd több üzletben azokkal fizettek – közölte a Békés megyei főügyészhelyettes hétfőn az MTI-vel.
Berg Márta a közleményben azt írta, a 27, a 26, a 19 és a 18 éves férfi novemberben nyomtatót vásárolt festékpatronnal és papírral, hogy előzetes megállapodásuk szerint bankjegyeket hamisítsanak és hozzanak forgalomba.
Az egyelőre ismeretlen mennyiségű, különböző címletű hamisított bankjegyeket szkenneléssel és nyomtatással készítették, majd azokkal Békés megyei kisebb üzletekben fizettek – ismertette.
A négy férfi letartóztatását a Békés Megyei Főügyészség kezdeményezte bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntette miatt. A kezdeményezésre a szökés, elrejtőzés, a bűnismétlés veszélye miatt volt szükség, valamint azért, mert a gyanúsítottak szabadlábon feltehetően nehezítenék a bizonyítást – olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.