Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2019. December 18. 17:05, szerda | Belföld
Forrás: mti

Rekord összegben valósultak meg útépítések és fejlesztések idén

Rekord összegben valósultak meg útépítések és fejlesztések idén

Az idén 566 milliárd forintból valósultak meg útépítések és fejlesztések Magyarországon, ami rekordnak számít

- hangoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára szerdán Rajkán, ahol átadták az M15-ös autóút kétszer kétsávos autópályává bővített szakaszát.

Schanda Tamás elmondta, hogy ez a beruházási összeg az évek óta kiemelkedően jó, az európai uniós átlagot is meghaladó gazdasági teljesítménynek köszönhető.

Mint hozzátette, a kormány kiemelt feladata, hogy 2016 és 2024 között mintegy 5 ezer milliárd forintból fejlessze a közúti és a vasúti közlekedést. Az összegből közúti fejlesztésre 3200 milliárd forintot fordítanak, amiből 1800 milliárd forint belföldi forrás.

Címkék: út, fejlesztés, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld

Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon

Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.